Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar Resim Sanatçısı Hatice Eğilmez’i yalnız bırakmadı.

Resim öğretmenliğinden emekli olduktan sonra resim çalışmalarına hız veren Resim Sanatçısı Hatice Eğilmez, uzun yıllar süren çalışmalarını Ankara Barosu ABEM Atilla Sav Sergi Salonu’nda görücüye çıkarttı. “İkinci Bahar” adı verilen yağlı boya resim sergisinde Yenimahalleli ressamı, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar da yalnız bırakmadı.
Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yıllarca Öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan Yenimahalleli sanatçı Hatice Eğilmez, resme olan derin ilgisi sonucu ortaya çıkardığı 42 muhteşem sanat eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu. Eğilmez ‘in, “İkinci Bahar” adını verdiği ve 1 Mayıs’a kadar gezilebilecek olan sergi çeşitli kurs ve aktiviteler de yaptığı resimler ile son bir yıldır Umay Sanat Galerisinde sürdürdüğü resim çalışmalarındaki eserlerinden oluşuyor.
42 eser gün yüzüne çıktı
Sergiyi gezerek tabloların hikayelerini Eğilmez’den dinleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Eğilmez’in anı defterine de duygularını yazdı.
Resim yapmaktan büyük bir tat aldığını ifade eden Eğilmez, her bir resmin ayrı ayrı kendisinde bir hikayesi olduğunu belirtti. Eğilmez, “İkinci Bahar adını verdiğim sergime katılan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. Eğilmez, serginin ardından tablolarından birisini Başkan Yaşar’a günün anısına hediye etti.