Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Rize İl Müftü Yardımcısı iken Diyanet İşleri Başkanlığının İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri Atama ve Yer Değiştirme Kararnamesi ile Yenimahalle İlçe Müftülüğüne atanan Rüstem Can’ı makamında ziyaret etti.
Can’a “İlçemize hoş geldin” diyen Yaşar, Yenimahalle’de tüm kurum ve kuruluşların işbirliği içinde çalıştığını, bu huzur ortamının en çok da ilçe sakinlerini memnun ettiğini söyledi.
Yenimahalle’de birlik bozulmasın
Biz Yenimahalle Belediyesi olarak elimizden geldiği kadar camilerimize sahip çıktık. Bu sene de çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullanan Yaşar, “Devletin kurumları işbirliği ile kolektif çalışırsa, şura senin alanın bura benim bölgem demeden nerede ihtiyaç varsa destek olunursa, halk da mutlu olur, tüm yöneticiler de daha rahat nefes alır. Belediye başkanı olarak bugüne kadar ilçemiz kamu görevlileriyle hiç sıkıntı yaşamadık. İlçemizde birliğimiz hiç bozulmasın. İnşallah sizinle de Yenimahalle’mizde güzel hizmetlere hep birlikte imza atacağız” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve ilçe genelinde yaptığı hizmetler için Başkan Yaşar’a teşekkür eden Müftü Can “İlçemizi yaklaşık 4 aydır dolaşıyorum. Gördüğüm kadarıyla her yerde bir eseriniz var. Camilerimiz katkılarınızla pırıl pırıl. Daha önce görev yaptığım yerlerde de kapımız herkese açık oldu ve sorunların çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık, bundan sonra da böyle olacak. Yenimahalle’de kurduğunuz bu güzel işbirliği benimle de devam edecek” dedi.