Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Alzheimer Derneği Başkanı Dilek Ülgüray ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Dernek çalışmaları hakkında Yaşar’a bilgi veren Ülgüray, Başkan Yaşar’ı başarılı çalışmalarından dolayı da tebrik etti.

“Alzheimer hastalığı dünyada artış gösterdi”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yaşar ise, yaşlılığa bağlı hastalıklardan olan Alzheimer hastalığının Türkiye ve dünyada artış gösterdiğine dikkat çekti. Yaşar, “Tüm dünyada görülme sıklığı giderek artan Alzheimer, hem kişinin hem de yakınlarının yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren bir hastalık. Hastalık ve hastalığa yakalananların yakınlarına bilinçlendirmek çok önemli. Biz de seminerler düzenleyerek bu hastalıklar hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Planlarım arasında bir Alzheimer Merkezi var”

Belediye olarak sağlık alanında yaptıkları çalışmalara da değinen Yaşar, “Sağlık alanında güzel işlere imza atıyoruz. Yaşlılarımıza, gençlerimize, engellilerimize, çocuklarımıza birçok konuda hizmet veriyoruz. Sağlık ocakları yapıyoruz, Onkoloji konuk evimiz var orada hasta yakınlarını ağırlıyoruz. Yaşlılarımıza evde sağlık hizmeti ve temizlik hizmeti vererek bakımlarını yapıyoruz. Aynı zamanda tüm vatandaşlarımıza çeşitli aralıklarla seminerler vererek bilgilendiriyoruz, göz, diş, genel muayene ve şeker taraması yaptırıyoruz. Yenimahalle için planlarım çok. Herkesin yaşamaktan mutlu olacağı bir ilçe yaratmaya çalışıyorum. Planlarım arasında bir de Alzheimer Merkezi var. İnşallah hayata geçirebiliriz” diye konuştu.