Başarılı çalışmaları ile Sincan’da değişimin mimarı olan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Ankara’da adını zirveye yazdırdı.

“Gezici Araştırma Şirketi” tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen, bağımsız anket çalışmasında Başkan Tuna, Ankara’da 2016 yılının en başarılı ilçe belediye başkanı oldu. Tuna, Türkiye genelindeki listede ise 7’nci sırada yer aldı.

Başkan Tuna Ankara’nın zirvesinde
Başkan Tuna Ankara’nın zirvesinde

“Gezici Araştırma Şirketi” tarafından Türkiye genelinde 8 bin 762 kişiye ‘Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları’ soruldu. Ankara’da zirvedeki isim yine değişmedi. Çözüm odaklı projeleri ve halka yakın duruşu ile tanınan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara’da en başarılı ilçe belediye başkanı oldu. Başkan Tuna, Türkiye genelindeki sıralamada ise 7’nci sırada yer aldı.

Başkan Tuna Ankara’nın zirvesinde
Başkan Tuna Ankara’nın zirvesinde

Sincan’da yaptığı tüm çalışmalarla halkın büyük takdirini kazanan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana gayretimiz Sincan’ımızı daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek. Bu yöndeki çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürdük, sürdürmeye de devam ediyoruz.

Vatandaşlarımızla istişare halindeyiz, yalnızca işimize odaklanıyoruz” dedi. Başkan Tuna oyları ile ismini zirveye taşıyan vatandaşlara da teşekkür etti.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna 2017 yılı için hazırladığı projelerle önümüzdeki yıl da zirveye talip olduğunun sinyalini verdi. Bu yıl Sincan adeta dev bir açık hava şantiyesine dönecek. Başta Devlet Hastanesi ve Yenikent Banliyösü olmak üzere dev projelerin yapımına başlanacak.

2 Bin 200 kişilik kapalı spor salonundan, Çayyolu metrosunun Temelli’ye kadar uzatılması ile ilgili çalışmalar da Sincan’a değer katacak diğer projeler arasında.