Başkan Tiryaki Server Vakfı’nda konuştu

223

Referandum öncesi süreçte her gün vatandaşlarla bir araya gelen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bu kez Server Vakfı üyeleri ile buluştu.

Server Vakfı’nın merkezinde “Türkiye’de Belediyecilik” üzerine bir konuşma yapan Başkan Tiryaki, sistemden kaynaklı sıkıntılara da değindi.

“Güçlü Türkiye Güçlü Altındağ” mesajını yineleyen Başkan Tiryaki, “Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın üzerine düşen en büyük sorumluluk, herkesin işini iyi yapmasıdır” dedi.

Başkan Tiryaki’den “Güçlü Türkiye Güçlü Altındağ” mesajı

2004’ten günümüze Altındağ’ın geçirdiği değişimi de gözler önüne seren Başkan Tiryaki, belediyelerde başarıyı yakalayabilmek için para ve insan kaynağını iyi yönetmek gerektiğini belirtti.

Başkan Tiryaki Server Vakfı’nda konuştu
Başkan Tiryaki Server Vakfı’nda konuştu

Kentsel dönüşümde, Türkiye’de uygulanmayan farklı yöntemler geliştirdiklerini, öncelikli olarak mülkiyet sorunu çözdüklerini anlatan Başkan Veysel Tiryaki, kültür, sanat, eğitim alanında da önemli çalışmalar yaptıklarını aktardı.

Bugün büyük şehirlerde yaşayan çocukların mutlaka ve mutlaka kültür ve sanat aktiviteleri ile buluşturulması gerektiğinin altını çizen Veysel Tiryaki, “Bugün herkesin evinde 3 ayrı odada televizyon var, ama kütüphane yok. Kütüphaneyi geçtim, küçük bir kitaplık bile yok. Çok yazık” diye konuştu.