Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, Fenerbahçe Trabzonspor maçının hakemi Bülent Yıldırım’ı arayarak bir şekilde ayar vermeye çalışmasıyla, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın,
Akhisar Belediyespor maçı sonrasında, hakem Özgür Yankaya hakkında söylediklerinin bence hiçbir farkı yok.

İkisi de iki büyük kulübün başkanları. Bir anlamda camialarının önderleri konumunda. Ancak ne yazık ki, iki başkanın davranışları da hiçbir mantıkla açıklanabilir, camialarına örnek oluşturan insanların davranış biçimi değil.
Başkan olmakla, lider olmak tabi ki aynı şeyler değil. Hacıosmanoğlu ve Yıldırım yalnızca başkan olmuşlar, camialarına lider değil.
Alkışlar Beşiktaş’a Trabzonspor ve Fenerbahçe’yi bir kenara bırakıp biraz da Beşiktaş diyelim. Her şeyden önce, Karakartal’a bize yaşattıkları güzellik için teşekkür edip, bu yolun sonunun final olduğunu söylerek başlamak istiyorum sözlerime.
Liverpool gibi bir dünya devini, İngiliz futbol firmasını UEFA Avrupa Ligi’nin dışına iten Beşiktaş’a taraflı tarafsız herkesin, en azından bir teşekkür borçlu olduğunu düşünüyorum.
Hayatımızın bir parçası olan futbolun, 3 Temmuz süreciyle birlikte anlamını yitirmesinin ardından, yeniden bir umut ışığı gibi geldi şu Liverpool zaferi. Giderek, ‘havası kaçmış gazoz’ haline gelen futbolumuz adına heyecan duydum.
Tüm camiaya, ve herkese hayırlı olsun diyor, başarıların finale dek sürmesini diliyorum.
Ayrıca Beşiktaş’ın bu başarısının, Avrupa sıralamasında çekiştiğimiz Yunanistan’ın önünde kalıp, özellikle gelecek süreçte, şampiyon takımımızın bile, ön eleme oynamasını engellediğinin altını çizmek istiyorum. Sadece bu nedenle bile, tüm herkesin Beşiktaş’a teşekkür borcu olduğunu düşünüyorum.
Bu arada camiadan söz etmişken, başarıyı spekülasyon, karalama, kavga edip birileriyle itişip kakışmanın altında arayan başkanlara inat, bir lider gibi davranan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a da kocaman bir alkış gönderiyorum.
Yukarıda da vurgulamaya çalıştığım gibi, başkan olmakla lider olmak arasındaki farkı sanırım bundan daha iyi açıklayabilmek mümkün değildir.