Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektör Erdöl, FETÖ tarafından tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkararak sivil halkı, Meclis’i ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan’ın darbe girişiminin tersine çevrilmesinde önemli bir rol üstlendiğini belirtti.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’e nezaket ziyaretinde bulundu. Üniversitenin İstanbul Üsküdar’daki rektörlük binasında gerçekleştirilen ziyaret sıcak ve samimi bir havada geçti. Rektör Erdöl, üniversite binasını gezdirdiği Ertürk’e üniversitenin tarihini anlatan bir kitap ve bazı hediyeler takdim etti.

Başkan Ertürk’ten Rektör Erdöl’e ziyaret
Başkan Ertürk’ten Rektör Erdöl’e ziyaret

Ankara’ya hizmetleri yadsınamaz

Başkan Ertürk, Prof. Dr. Erdöl’ün milletvekilliği döneminde Kahramankazan ve Ankara’ya katkılarının yadsınamayacak boyutta olduğunu söyledi. Ertürk, “Değerli hocamızı yeni görevinde makamında ziyaret etmekten büyük bir onur ve gurur duydum” dedi.

Kahramankazan önemli rol üstlendi

Rektör Erdöl de, nazik ziyaretlerinden dolayı Başkan Ertürk’e teşekkürlerini iletti. Erdöl, Başkan Ertürk’ün şahsında tüm Kahramankazan halkına şükranlarını sunduğunu ifade etti.

Erdöl, 15 Temmuz gecesi, Kahramankazan’ın darbe girişiminin tersine çevrilmesinde ve 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nın kullanılamaz hale getirilmesinde önemli bir rol üstlendiğini belirtti. Erdöl, “Kahramankazan 15 Temmuz gecesi darbeci hainlere karşı destansı bir mücadele verdi. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.