Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan ve dekanlardan oluşan heyeti ağırladı.

Başkan Ertürk, misafirlerine, ilçede çıkan ve Türkiye’deki en kaliteli jeotermal su kaynakları arasında gösterilen termal su hakkında bilgi vererek, bu suyun içinde kullanıldığı ve belediye tarafından yapımı tamamlanan termal oteli gezdirdi.
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan ve dekanlardan oluşan Gazi Üniversitesi heyeti, Kahramankazan Belediyesi’ni ziyaret etti. Uslan ve beraberindekiler, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk tarafından çiçeklerle karşılandı. Ertürk daha sonra Rektör Uslan’a belediye binasını gezdirerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Jeotermal brifingi
Başkan Ertürk, Uslan ve beraberindekilere, ilçede tespit edilerek kullanıma sokulan jeotermal su ve Kahramankazan Belediyesi’nce yapımı tamamlanan ve özel sektöre devredilerek işletmeye açılması hedeflenen termal otel hakkında bir sunum yaptı. Ertürk, saniyede 200 litre ve 55 derece sıcaklıkta çıkan jeotermal suyun içmece özelliği de bulunduğunu ve mineraller açısından da oldukça zengin olduğunu söyledi. Ertürk, Ankara kent merkezine en yakın jeotermal kaynak olan termal suyun, Türkiye’deki en kaliteli termal sular arasında gösterildiğini ifade etti. Bu jeotermal suyun yapımını tamamladıkları otelde de kullanıldığını anlatan Ertürk, 14 bin metrekare alan üzerine kurulu olan termal otelin ise 220 yatak kapasitesine sahip bulunduğunu aktardı. Otelin, Ankara ve Türkiye’de termal turizme büyük katkılar sağlayacağına inandığını ifade eden Ertürk, otelde açık ve kapalı yüzme havuzları, toplantı ve kongre salonları, restoranlar ve SPA merkezlerinin yer aldığını söyledi. Ertürk daha sonra misafirlerine oteli gezdirdi.
Termal merkez vurgusu
Uslan yapılan sunumun ardından, belediye tarafından kullanıma sokulan termal su ve bu suyun içinde kullanıldığı otelden çok etkilendiğini belirterek, Ertürk’ün şahsında tüm belediye görevlilerine tebrik etti. Kahramankazan’ın yakın zamanda termal bir merkez haline gelebileceğine inandığını söyleyen Uslan, termal su ve otelin sağlıktan turizme kadar birçok alanda değerlendirilebileceğini ifade etti.

FACEBOOK YORUMLARI