Muş’ta ortaokul öğretmenliği yapan Alpaslan Turan(29) ve Ezgi Yıldırım Turan(24) çifti, Bulanık ilçesinde bulunan tüm ortaokullara kırtasiye, ayakkabı ve mont gönderen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Başkan Ak’ı makamında ziyaret eden öğretmenler, Muş’un Bulanık ilçesindeki 42 ortaokulda okuyan bütün öğrencilerin kırtasiye, ayakkabı ve mont hediyelerini karne günü teslim aldıklarını söylediler.

Bu yardımın diğer belediyelere de örnek olmasını dileyen Alpaslan Turan, “Başkanım okullarımıza yapmış olduğunuz yardım için Bulanık’ta okuyan bütün öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum.

Çocuklarımız bu yardımlar ile çok mutlu oldular” dedi. Ezgi Yıldırım Turan ise, hediyelerini alan çocukların mutluluğunun gözlerinden okunduğuna dikkat çekerek, “Allah başkanımızdan razı olsun” diye konuştu.

Öğretmen çiftin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mustafa Ak da, “Çocuklarımızın mutluluğu bizler için çok önemlidir. Eğitime yapılan hiçbir yatırım karşılıksız kalmaz.

Bu çocuklarımız geleceğin yöneticileri, öğretmenleri, doktorları olacaklar. İnşallah onlar da milletimize en iyi şekilde hizmet edeceklerdir. Sizlere ve bütün öğretmenlerimize başarılar diliyorum” mesajını verdi.