Keçiören Belediyesi ve TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) Keçiören İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen Keçiören Gezisinde KEDEM’li (Keçiören Eğitime Destek Merkezi) öğrencileri Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da yalnız bırakmadı.

30 KEDEM öğrencisi Mersin Kampında bir araya gelerek değerler eğitimi, sosyal – kültürel etkinlikler ve Mersin gezisine katılmışlardı.

Kamp dönüşü ise öğrenciler, Keçiören’i Geziyorum Projesi kapsamında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile de bir araya gelme fırsatı yakaladılar. Estergon Türk Kültür Merkezi, Etnografya Müzesi, Evcil Hayvanlar Parkını gezen çocuklara Deniz Dünyası gezileri sırasında Başkan Ak da eşlik etti.

Başkan Ak ile Keçiören'i gezdiler
Başkan Ak ile Keçiören’i gezdiler

Hint, Pasifik ve Atlas Okyanusu gibi yerlerden yaklaşık 100 türden 3.000 balığın misafir olduğu Deniz Dünyasında; doğal yaşam konusunda eğitici bilgiler de edinen çocuklarla sohbet eden Başkan Ak, derslerini sorarak çocuklara daha fazla çalışmalarını ve okumayı alışkanlık haline getirmelerini tavsiye etti. Animasyon film gösterimine de katılan çocuklara Başkan Ak, “Çanakkale Kitap Seti” hediye etti.

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) Keçiören İlçe Temsilcisi Yusuf İslam Ak ise hafta sonu kamp programlarının devam edeceği müjdesini vererek, “Bu etkinliğe katılan çocuklar okullarında medeniyet ve değerler kulübü temsilcisi olarak çalışmaların içinde yer alıyorlar. Okuma grupları, gezi, müzik, resim, değerler eğitimi gibi konuları içeren çalışmaların yanı sıra spor ve eğlenceli aktivitelere de katılıyorlar.” dedi.