İsveç’teki Kululu vatandaşların, 50’nci yıl kutlamalarında bir armağan olsun diye desteğimi verdiğim İsveç Ankara direk THY uçağı konması yazımdan sonra şimdi de Finlandiya’dan talep aldım. İsveç’ten hem Ankara’ya hem de Konya’ya sefer koyan THY’nin aynı duyarlılığı Finlandiya’daki Türkler için de yapması talebini de iletiyorum.
DÜNYA MARKASI THY ARTIK DAHA DİKKATLİ DAVRANMALI 
Finlandiya’da yaşayan ve uzun zamandan beri dostluğumuz bulunan Sevgili dostum Yakup Yılmaz’dan bu konuda bir mesaj aldım. Finlandiya’da yaşayan Türkler için özveri ile kafa yoran birisi olan sevgili Yakup Yılmaz mesajında Finlandiya’da çok sayıda Ankaralı ve Konyalı olduğunu onların göz ardı edilmemesini, üvey evlat muamelesi görmemesini dile getiriyor.
Dünyada artık büyük bir marka olan Türk Hava Yolları (THY) yetkililerinin Finlandiya’dan yükselen bu sese de kulak vereceğini inanıyorum. Yakup Yılmaz’ın liderliğinde hatta bu konuda bir de kampanya bile başlatılmış. Umarım bu sütunlardan en kısa zaman Finlandiya için de sevindirici haberi ulaştırırız.
THY’NİN MARKO PAŞASI OLDUM
THY’nin İskandinavya temsilcisi mi? oldum diye de düşünüyorum ama güzel ve fahri bir görevi de olumlu sonuç aldıkça zevkle yapıyorum.
İlerleyen teknoloji sayesinde artık THY konusunda sorulara da muhatap olmaya başladım Fecabook sayfama e-mail adresime mesajlar yağmaya başladı.
AK Parti’nin yurtdışındaki Türkler için seçim öncesi THY’de yapacağı indirimleri  es geçtiği konusunda ya da kafasına göre muamele yaptığı konusunda geliyor.
VATANDAŞ’A SÖZ NAMUS SÖZÜDÜR BAŞBAKAN’IM
AK Parti’nin yurtdışında yaşayan gurbetçi Türklere seçimi kazanırlarsa, THY aileleri ile birlikte uçmaları halinde yüzde 20 aile indirimi sözü verdi.
Gelen haberlere göre bu konuda hükümet ’’Çifte Standart’’ uyguluyor. THY’nin 2 kişiden başlayarak 9 kişilik bir aileye THY’den uçmaları halinde yüzde 20 indirimi Almanya başta olmak üzere 12 ülkede uyguluyormuş.
Yılmaz’ın yazısında da vurguladığı gibi, Finlandiya ve İsveç’teki Türkler buna ilave değil.
Haklı olarak vatandaş da soruyor: “Madem seçimlerde meydanlarda Avrupa’daki Türklere söz verdiyseniz, Bu ayrı-gayrılık nerden çıkıyor?’’
BİZ DE SANDIĞA GİTTİK
Finlandiya ve İsveç’teki Türklerde bu haksızlığı bana çok sayıda iletince Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ve THY yöneticilerine açık mektup yazıyorum:
’’ Finlandiya ve İsveç’teki Türkler neden unutuldu? Bizler seçmen değil miyiz?
Meydanlarda söz verdiğiniz zaman, bu namus sözü sayılır. İnançlı insanların bu konuya daha çok dikkat etmesi gerekmez mi?
Onlar konuşur, AK Parti yapar sloganına bu hiç uyuyor mu? Bu ayrımcılık değil de nedir?”
Bence vatandaş, bu sitemlerinde yerden göğe kadar haklılar. Söz verildiyse ayrıcalık yapılmadan tüm Avrupa’daki Türk vatandaşlarına uygulanır aile indirimi.