ERZURUM Büyükşehir Belediyesi, karneleri iyi  olan 500 ilk ve orta okul öğrencisine yarıyıl tatilinde kayak kursu veriyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, Erzurum’da kayak ve yüzme bilmeyen tek çocuk bırakmayacaklarını söyledi.

İlk ve ortaokulda okuyan 7- 14 yaş grubundaki başarılı öğrenciler, 2011 yılında düzenlenen Dünya Üniversite Kış Oyunlarında hizmete giren Konaklı Kayak Merkezinde haftada 2 gün, 5’er saat kayak kursu almaya başladı. Yarıyıl tatilinde 7 kayak öğretmeninin verdiği toplam 20 saat kayak dersinden yararlanan öğrencilerin kayak takımları, kıyafetleri, ulaşım ve öğle yemekleri belediye tarafından karşılanacak.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, eğitimine katkı sağladıkları çocukları, yarın birer milli sporcu olarak görmek istediklerini bildirdi. Belediyeye başvuran öğrencileri kayak kursuna aldıklarını ifade eden Kiremitçi, “Bu öğrenciler belki de geleceğin milli kayakçıları olacak. Amacımız geleceğimiz olan çocukları spora teşvik etmek. Kış sporları merkezi haline gelen Erzurum’da kayak yapmayan ve yüzme bilmeyen çocuk bırakmayacağız. “

FACEBOOK YORUMLARI