TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, barış ve güven ortamını önemsediklerini belirterek, “Suça karışmış, cezaevinden çıkmış, terör örgütünden ayrılarak güvenlik güçlerine teslim olan gençleri ‘Umut Yıldızı’ projesiyle hayata kazandırmak için eğitim veriyoruz. Toplumsal olaylara karışmış, cezaevinden çıkmış gençlerimizi ve şiddet gören kadınlarımızı, uyuşturucu ve suç ortamından kurtarılıp, meslek sahibi yaparak topluma kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.
Barış ve güven ortamını önemsediklerini belirten Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, “Suça karışmış, cezaevinden çıkmış, terör örgütünden ayrılarak güvenlik güçlerine teslim olan gençleri ‘Umut Yıldızı’ projesiyle hayata kazandırmak için eğitim veriyoruz. Toplumsal olaylara karışmış, cezaevinden çıkmış gençlerimizi ve şiddet gören kadınlarımızı, uyuşturucu ve suç ortamından kurtarılıp, meslek sahibi yaparak topluma kazandırmak için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.
İçişleri, Kalkınma ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarının desteklediği, illerde Valilik ve Emniyet Müdürlükleri’nin yürüttüğü projenin eğitim verme sorumluluğunu Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme (MEKSA) Vakfı olarak üstlendiklerini söyleyen Bendevi Palandöken, şunları kaydetti:
“Proje kapsamında, aralarında kandırılıp örgütün dağ kadrosuna giden ancak daha sonra güvenlik güçlerine sığınan; cezaevine giren veya toplumsal olaylara karışan 16-24 yaş arası gençler ile şiddet gören kadınların da bulunduğu 340 kişi, rehabilitasyon ve mesleki kurslara tabi tutulacak. Kursa alınacak kişilere Bilgisayar Destekli Muhasebe, Gümüş İşleme, Oto Motor Tamirciliği, Mobilya Doğramacılığı, Satış Pazarlama, Kaynakçılık, Cilt Bakımı, Aşçılık gibi 30 farklı alanda 6 ay eğitim verilecek. İŞKUR üzerinden günlük 20 lira harçlık alacak olan kursiyerler, iş ve mesleki hastalıklara karşı da sigortalanacak.

FACEBOOK YORUMLARI