Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon, İstanbul’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili olarak, “Hiçbir gerekçe terörü ve bu iğrenç saldırıyı meşru kılamaz. Teröristler insanlık adına yenilmelidir. Türk halkı ve hükümetinin bu şok edici trajedinin üzerinden gelebilmesini diliyorum” dedi.

BIRLESMIS MILLETLER (BM) GENEL SEKRETERI BAN KI MOON ATATURK HAVALIMANI'NDA MEYDANA GELEN TEROR SALDIRISINA ILISKIN TURKIYE'NIN BM DAIMI TEMSILCILIGINI ZIYARET EDEREK, TAZIYE DEFTERINI IMZALADI. FOTOGRAF: NAFIZ ALBAYRAK/NEWYORK,(DHA)
BIRLESMIS MILLETLER (BM) GENEL SEKRETERI BAN KI MOON ATATURK HAVALIMANI’NDA MEYDANA GELEN TEROR SALDIRISINA ILISKIN TURKIYE’NIN BM DAIMI TEMSILCILIGINI ZIYARET EDEREK, TAZIYE DEFTERINI IMZALADI. FOTOGRAF: NAFIZ ALBAYRAK/NEWYORK,(DHA)

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısına ilişkin Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği’ni ziyaret etti. Taziye defterini imzaladı. Taziye defterine, “BM adına Türk halkı ve hükümetine, yaşanan terör saldırısı nedeniyle en derin taziyelerimi sunuyorum” yazan BM Genel Sekreteri, kurbanların ailelerinin acılarını paylaştığını söyledi.

Ban Ki Moon, gazetecilere yaptığı açıklamada ise, “Hiçbir gerekçe terörü ve bu iğrenç saldırıyı meşru kılamaz. Teröristler insanlık adına yenilmelidir. Türk halkı ve hükümetinin bu şok edici trajedinin üzerinden gelebilmesini diliyorum. Uluslararası toplum, terörü yenmek için birlik olmalı. Aynı zamanda aşırılıkçı şiddeti önlemek için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.