Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Nilüfer Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği şampiyonada Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Kosova ve Sırbistan’dan kadınlar ve erkeklerde 36 takım mücadele verecek.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleştirilen turnuvanın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, farklı branşlarda açılan tesislerle Nilüfer’i spor kenti haline getirdiklerini söyledi.
Tesislerin yanı sıra uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Bozbey, Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğiyle Bursa’da ilk kez böyle kapsamlı bir turnuva düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Turnuvanın, 5 Haziran Pazar oynanacak final maçlarıyla sona ereceğini ifade eden Bozbey, “Şampiyonada Türkiye’nin yanı sıra, Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan, Kosova ve Romanya’dan kadınlar ve erkeklerde 36 takım mücadele edecek. Girişler ücretsiz olacak. Tüm Nilüferlileri bu şampiyonaya bekliyoruz.” diye konuştu.
Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Direktörü Oğuz Değirmenci de Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Bursa’nın çok önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağını kaydetti.