Türkiye’nin en üst amatör futbol ligi olan Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) 2016-2017 sezonu bugün ve yarın oynanacak maçlarla start alıyor.

BAL müsabakaları; 13 takımlı 10, 12 takımlı 1 ve 14 takımlı 1 grupta olmak üzere toplamda 12 grupta, 156 takımın katılımıyla 79 ilde oynanacak.

Grup maçları sonunda, grup birincisi olan 12 takımın oynayacağı play-off müsabakalarının ardından 9 takım, Spor Toto 3.Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

BAL’ın başlayacak olması nedeniyle bir açıklama yapan TFF İcra Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, tüm kulüplere başarı dilerken, fair-play’in ön plana çıkacağı bir sezon olmasını beklediklerini belirtti. Ali Düşmez, BAL’ın kuruluşunun 7. sezonu olduğunu belirterek, “Futbolu yaygınlaştırma misyonu için çok önemli bir araç haline gelen Bölgesel Amatör Lig sayesinde, profesyonel liglerde takımı bulunmayan 28 ilde ve onlarca büyük nüfuslu ilçede futbolun gelişmesi, üst liglere önemli bir kaynak olmasını sağlamak için çalışmalarımızı ilk günkü kararlılıkla devam ettiriyoruz. Bu sezon çok daha çekişmeli ve zevkli bir sezon izleyeceğimize eminim” dedi.

Bugün 6., 10. ve 11. Grup’ta birer maç oynanacak. BAL’da mücadele edecek 5 Ankara takımından 3’ünün yer aldığı 6. Grup’ta yarın Kazan’da, Kazan Belediyespor ile Y. Altındağ Belediyespor önemli bir karşılaşmaya çıkacak. Çubukspor haftayı BAY geçecek.
11. Grup’ta ise, Keçiören Belediyesi Bağlumspor yarın evinde Karadeniz Ereğlispor ile karşılaşırken, Pursaklar Belediyespor deplasmanda Kozlu Belediyespor’a konuk olacak.
Bugünün programı şöyle:
6. GRUP
15.00: MKE Krıkkalespor – Yeşil Kırşehirspor
10. GRUP
15.00: Çengelköy Futbol Yatırımları A.Ş. – Serdivanspor
11. GRUP
Eskişehir Yunusemrespor – Kurtuluşspor