Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Sivasspor ile 0-0 berabere kaldıkları maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, üretken olmakta zorluk çektiklerini, ellerindeki kadro ile ligi götürmeye çalışacaklarını ifade ederek, “Sergen Yalçın’ın bizim takımdan övgü ile bahsetmesine ve aldıkları 1 puanın kendileri için kazanç olduğunu belirttiği için teşekkür ederim. Doğru ve dik adam. Ortaya koyduğumuz oyundan memnunum. Analizlere baktığım zaman, ilk devre rakibe pozisyon vermedik, üstelik direkten dönen bir topumuz var. İkinci yarı bana göre verilmeyen bir penaltımız var, bu pozisyonda rakibin eli açıktı.
Ayrıca Guido ve Ahmet ile altı pastan kaçırdığımız mutlak gol pozisyonları da var. Ama yine de her şeye rağmen kazanmayı biz hak etmiştik” şeklinde konuştu. Takımla bir hafta boyunca çalıştıklarını dile getiren Mesut Bakkal, “Uygulamaları tam olarak yerine getiren oyuncularıma teşekkür ederim. Bu şekilde gitmemiz gerekiyor. Çünkü zor bir periyoda giriyoruz. Kupa maçının arkasından Kayseri Erciyes ve Fenerbahçe maçları var. Sakatlarımızın iyileşmesi bizi biraz daha öne çıkaracaktır. Ancak, üretken olmakta zorluk çekiyoruz. Buna rağmen, elimizdeki mevcut kadro ile sezonu çıkarmaya çalışacağız” dedi
Rakipleriyle berabere kalarak, altlarında tuttuklarını ve 2 puanlık farkı koruduklarına dikkat çeken Bakkal, bu oyun disiplini ve yardımlaşmayı devam ettirdikleri sürece, kazanan takım olacaklarını belirtti.

FACEBOOK YORUMLARI