Ziraat Türkiye Kupası, çeyrek final rövanş maçında Bursaspor’a 3-2 yenilerek elenen Gençlerbirliği’nin Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Bursaspor’la zorlu ve stresli bir maç oynadıklarını, hedeflerinin yarı finale çıkarak yola devam etmek olduğunu, ancak bunu başaramadıklarını söyledi.

Bakkal, özellikle 10 kişi kalana kadar çok iyi bir mücadele sergilediklerini belirterek, “Oyuncularımı ortaya koydukları oyundan dolayı yürekten kutluyorum. Hakem hakkında herhangi bir yorum yapmayacağım. Herhalde takdir haklarını kullandı diye düşünüyorum. Bunun arkasına sığınmayacağım. 2-0 sonrası 10 kişi kaldık ve golü yedikten sonra tamamen demoralize olduk. Mücadele ve oyun anlayışı açısından ilk 45 dakika iyiydik. Bursaspor gibi kaliteli bir takıma karşı 10 kişi kalınca zorlanıyorsunuz. 3. golü değerlendirmiyorum.
Stresli bir maç oynadık. Kolay bir maç değildi. Hedefimiz, kupada devam etmekti ama olmadı. Yakaladığımız 2-0’lık güzel avantajı ne yazık ki koruyamadık. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, inanılmaz bir destek verdiler. Onları mutlu edemedik, üzgünüm” ifadesini kullandı.
Maç sırasında yedek kulübesi arkasında bulunan taraftarlarla yaşadığı gerginliğe değinen Bakkal, “Herkese mal etmek istemiyorum. Zaten, o kadar büyütülecek bir olay değil. Devamlı konuşma, devamlı taktik, devamlı sataşma… Bir kişiye de mal etmek istemiyorum. Böyle bir tatsızlık yaşandı. 2-1 galip durumdayız, destek olunacağına kulübeyle, teknik direktörle oynama… Ne benim tavrım, ne de taraftarın tavrı buna müsait değil ama, artık bir noktadan sonra dayanamıyorsunuz.Ben artık bir garaz olduğunu sanıyorum” şeklinde konuştu.