Duayen spor yöneticisi, Gençlerbirliği’nin unutulmaz başkanı İlhan Cavcav’ın adını taşıyan bu sezonun başlangıcından bu yana, aldığı istikrarsız ve başarısız sonuçlarla, Süper Lig’in tabanını hemşehrisi Osmanlıspor’la birlikte adeta mesken tutan Gençlerbirliği’nde fatura teknik direktör Mesut Bakkal’a kesildi.

Kırmızı-siyahlı takım, sezona başladığı teknik direktör Ümit Özat’ın görevine 3. haftanın ardından son vererek, Mesut Bakkal ile anlaşmıştı. Özat’ın kötü transferlerine karşılık Bakkal’a hiçbir transfer yetkisi verilmemişti. Bakkal bu 9 maçlık serüveninde, Gençlerbirliği’ndeki 4. döneminde 2 galibiyet, 1 beraberlik, 6 mağlubiyet aldı. Kayserispor yenilgisi bardağı taşıran son damla oldu ve deneyimli teknik direktörün görevine son verildi.
Kayserispor mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulunan Mesut Bakkal, görevi bırakmayacağını belirterek “Hiçbir yere gitmem. Batarsak birlikte batarız.” dedi.
Bakkal, 2-1’lik Kayserispor yenilgisine dağinerek, karşılaşmayla ilgili söylenecek çok şeyin olmadığını, Süper Lig’de bu kadar kolay gol yiyen takımın kazanmasının mümkün olmadığına dikkat çekerek, “Kaleyi tutan gol oluyor derseniz kabul ederim. Ama Kayserispor’un pozisyona dahi girmeden duran top organizasyonlarından goller bulmasını kabul edemem” diye konuştu.

İstifa edip etmeyeceği konusunda tepki gösteren Mesut Bakkal, “Hiçbir yere gitmiyorum. Benden sonraki hocaya transfer yapılırsa sizin karşı gelmeniz lazım. Biz senin vecibelerini yenine getiriyoruz derlerse o başka. Daha da çırpınmamız lazım. Yine sahip çıkacağız, batarsak birlikte batarız. Bir şeyler bozuksa bunu benden başka kimse düzeltemez. Gemiyi terk etmem, ne korkağım ne da kaçağım. Hocalığımı tartıştırmam. Eskiden git deniliyordu, gidiyorduk, artık yok. Ben elimden geleni yapacağım. Suç bende olsa babam mezardan kalksa durmam. Transfer yapılacaksa benim başında olduğum ekibe yapılmalı.” ifadelerini kullandı.
Ancak Bakkal’ın bu açıklamalarının ardından, Beştepe Tesisleri’nde yöneticilerle görüşerek görevi bırakmak istediğini bildirmesi üzerine, Başkan Murat Cavcav’ın talimatı doğrultusunda tazminat konusunda da anlaşma sağlanarak yolların ayrılmasına karar verildi.
Bu arada teknik direktör arayışına geçen Başkent ekibinde, yeniden Ümit Özat’ın gündeme geldiği öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLARI