Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal: Beş haftadır takımın başındayım, 10 puan aldık. İsteyen, puan sıralamasındaki yerini beğenmeyen bir kadromuz var. Çok çabuk bütünleştik ve kendimi takıma anlatabildim

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, 2-1 kazandıkları Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “2-1 kazandık ama, çok pozisyona girdik, direkten dönen bir topumuz var. Atamayabiliriz, ancak benim için pozisyon üretmek çok daha önemli.

Sinerjimiz mükemmel, iyi oynuyoruz ve devam ettireceğimizi belirtmiştim. Zaten maçtan önce kimle konuşsam, yeneceğimizi söylemiştim” dedi.
Takım savunmasını çok iyi yaptıklarını ve orta saha oyuncularıyla forvetin birlikte hareketliliği sayesinde de gol pozisyonu yarattıklarını dile getiren Bakkal, “Defansımız çok iyi oynuyor. Takım gün geçtikçe kendini buluyor. Düzenli çalışmalarımızın meyvesini aldık. Karşı kaleye gidemeyen bir Gençlerbirliği vardı. Farklı bir takım ortaya çıkıyor” ifadesini kullandı.
Maçın ilk 15 dakikasından sonra oyunu dengelediklerini, kişilikli oynayan ve kendisini rakibe hissettiren bir Gençlerbirliği’nin ortaya çıktığını vurgulayan Bakkal şöyle devam etti:
“Beş haftadır takımın başındayım, 10 puan aldık. İsteyen, puan sıralamasındaki yerini beğenmeyen bir kadromuz var. Çok çabuk bütünleştik ve kendimi takıma anlatabildim. Ortaya koyduğumuz kaliteli futbolla keyif aldırdığımızı düşünüyorum. Tek istediğimiz, bu oyunumuzu devam ettirerek daha yukarılara çıkmak. Bu maçta tüm oyuncularım taktiği, inanılmaz derecede başarıyla uyguladı.
Yakaladığımız bu trendi sürdüreceğimize inanıyorum. Çünkü ligde rahatlamak; iddialı olduğumuz Ziraat Türkiye Kupası’na daha farklı bakmamızı sağlayacak. Fenerbahçe maçı, taç giyme maçımızdı. Futbolcularım bunu hak ediyordu. Hepsinin emeğine sağlık, tüm oyuncularımı yürekten kutluyorum. Keşke bu maçı 20 bin taraftara oynasaydık. Gariban gibi kaldık. Kimseyi kötülemek istemiyorum ama iyi futbol, iyi sonuç varsa herkes şapkasını önüne koymalı. Bu takım 20 bin taraftarı hak ediyor.”

FACEBOOK YORUMLARI