Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, rotasyon konusunu değerlendirdiklerini belirterek, “Kararı vermedik çünkü çok hassas bir şey. Artısı nedir, eksisi nedir, bunu bir değerlendireceğiz, ondan sonra gereğini yapacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Genel Kurul’da Maarif Vakfı Kanunu Tasarısı üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

“YARGIDAN NE KARAR GELİRSE BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şu açıklamaları yaptı:
“Müdür yardımcılığı yazılı sınavı sorunsuz olarak yapıldı. 17 bin 350 kişi sınavı kazandı. Bir sendikanın sınavın içeriğiyle ilgili dava açması sonucu bir maddenin yürütülmesi hakkında durdurma kararı verildi, Bakanlık da bir üst mahkemeye müracaat etti, yargıdan ne karar gelirse başımızın üstünde, onun gereğini yerine getiririz.

EŞ ATAMALARI

Eş atamalarında son üç yıl içinde bütün atamalar yapılmıştır çünkü Anayasa’da vardır ‘Devlet aileyi korur.’ diye. Eşleri ayırarak, bölerek nasıl koruyacaksınız? Sadece Şubat 2016 döneminde bin 200 kişinin eş ataması branşlarının doluluk oranlarından dolayı yapılamamıştır.

“OKUL ÇAĞINDAKİ SURİYELİ ÇOCUK SAYISI 992 BİN”

Bize İçişleri Bakanlığının Göç İdaresi Başkanlığının verdiği bilgiye göre okul çağındaki Suriyeli çocuk sayısı 992 bin. Şu ana kadar okullarımıza gönderilen Suriyeli öğrenci sayısı 330 bin. Bu 330 bin öğrencinin 220 bini ilkokula, 70 bini ortaokula, 40 bini de ortaöğretime devam ediyor.

“GÜNEYDOĞUYA ÖĞRETMEN ATIYORUZ, BİR YIL SONRA ATADIĞIMIZ ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 90’A YAKINI GERİ DÖNÜYOR”

‘Ücretli ya da sözleşmeli öğretmen çalıştırmak doğru bir yöntem midir?’ Biz doğru olduğunu söylemiyoruz, kesinlikle doğru değil. Yani, doğru olanı kadrolu öğretmen ama bir doğrusu var, bir de hayatın gerçeği var, istesek de istemesek de hayatın gerçeği bazen sözleşmeli, çok net söylüyorum. Güneydoğuya öğretmen atıyoruz, bir yıl sonra atadığımız öğretmenlerin, arkadaşların bana verdiği rakamı söylüyorum, yüzde 90’a yakını geri dönüyor. Neden? Mazeret ataması nedeniyle, eş tayini dolayısıyla.

FACEBOOK YORUMLARI