Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik fiyatlarına gizli veya açık zam yapmadıklarını belirterek, doğalgaz ve elektrikte şu an için herhangi bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.

ANKARA(ANKA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik fiyatlarına gizli veya açık zam yapmadıklarını belirterek, doğalgaz ve elektrikte şu an için herhangi bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.
Bakan Yıldız NTV yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Elektrik fiyatlarına gizli veya açık zam yapmadıklarını ifade eden Bakan Yıldız, doğalgaz ve elektrikte şu an için herhangi bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.
Türkiye’de 21 elektrik dağıtım şirketi olduğunu anımsatan Bakan Yıldız, “Biz bunları 13 milyar dolar karşılığında özelleştirdik. Özelleştirdik ama biz bu mal varlıklarını satmadık işletme haklarını verdik. Hal böyle olunca her türlü yapılan iletim hatları yine devletindir. Bunların nasıl işletileceği ile ilgili hükümler ortaya konmuştur. Sayaçları zamanında okumuyorsa bununla alakalı ikazlarımızı yaptık kendilerine. Elektrik fiyatlarına gizli veya açıktan bir zam konusu söz konusu değil. Yapsak söyleriz zaten. Ama faturalama dönemi ile alakalı bunu şu veya bu gerekçe ile geciktirmiş olanlar onu telafi edecekler ve vatandaşımız bir artı ücret yansıtmayacaklar” diye konuştu.
Ocak ayında 10 günde 2 milyar metreküp doğalgaz kullanıldığını belirten Yıldız, “Kışın bir ay daha kaydığı tespit edildi. Hem şubat hem mart ayında daha dikkatli olmalıyız. Hem elektrikte hem doğalgazda herhangi bir zam söz konusu değil” dedi.
Bakan Yıldız açıklamalarında doğalgaz ve elektrikte şu an için herhangi bir zammın söz konusu olmadığının altını çizdi.

FACEBOOK YORUMLARI