Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine her yıl düzenlediği ve artık Başkent’te geleneksel hale getirdiği “Bahçıvanlık Kursu”na başvurular, 30 Mart Pazartesi günü başlıyor. Başvurular, 3 Nisan Cuma günü sona erecek. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, 10 iş günü şeklinde 2 hafta olarak ve 3 dönem boyunca düzenlenecek kurslarda, ilk 5 gün teorik ve teknik bilgilerin verileceğini, son 5 gün ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait merkez seralar, Söğütözü Fidanlığı ile Başkent’in prestijli parklarında uzman hocalar eşliğinde pratik uygulamalar yapılacağını bildirdi.
Ömer Bircan, ücretsiz olarak düzenledikleri bahçıvanlık kurslarının artık Başkent’te geleneksel hale geldiğini belirterek, kursun ilk döneminin 20 Nisan’da başlayıp 1 Mayıs 2015 tarihine kadar süreceğini ifade etti.
Bircan, kurslara başvuruların 30 Mart Pazartesi günü başlayıp, 3 Nisan Cuma günü sona ereceğini, ilk başvuran 500 kişiye öncelik verileceğini ve kurs bitiminde de kursiyerlerin “Bahçıvanlık Kursu Katılım Sertifikası” alacağını belirtti.
Kurs, resmi kurum ve kuruluşlar ile tüm vatandaşlara açık olup, katılmak isteyenlerin iki adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı – Yahya Kemal Caddesi, Tarsus Sokak No: 32 – Yenimahalle adresine bizzat başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor.

FACEBOOK YORUMLARI