VAN'IN BAHCEARAY ILCESI'NIN YOLUNA IL KAR YAGDI. 2 BIN 985 RAKIMLI KARABET GECIDIN'DE YOLDA KALINLIGI 20 SANTIMETREYE ULSAN KAR KARAYOLLARI EKIPLERI TARAFINDAN TEMIZLENDI. VATANDASLAR ISE YOL KENARINDA BIRIKEN KARLARIN KEYFINI CIKARDI.(FOTO:OSMAN BEKLEYEN / VAN, DHA)

VAN’ın Bahçesaray İlçesi’nde kış çilesi başladı. Van-Bahçesaray Yolunun Karabet Geçidi’nde biriken kar temizlenirken, soğuk hava ve rüzgardan dolayı yolun geceleri kapanması, vatandaşların ulaşımını olumsuz etkiliyor.

bahcesarayin-kis-cilesi-basladi_7421_dhaphoto7Van’a 110 kilometre uzaklıktaki Bahçesaray İlçesi’nin yoluna ilk kar yağdı. 2 bin 985 rakımlı Karabet Geçidi’nde kalınlığı yaklaşık 20 santimetreyi bulan kar, rüzgar ve soğuk havayla birlikte hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışının ardından Karayollları ekipleri yoldaki karı temizlerken, vatandaşlar özellikle gece soğuk hava ve tipinin çok etkili olduğunu ve ulaşımda aksamalara yol açtığını söyedi. İlk kar yağışının ardından yol kenarında kardan adam yapıp kartopu oynayan vatandaşlar,”Bizim çilemiz başladı. Kış bizim için çok zor geçiyor. Bazen günlerce yolumuz kapalı kalıyor” dedi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...