Nezih bir ortamda değişik aktivitelerle kaliteli zaman geçiren ve sosyalleşme imkânı bulan Çankaya Belediyesi Bahar Evi müdavimleri, çeşitli konularda yapılan bilgilendirme eğitimlerine büyük ilgi gösteriyorlar. 

Geriatrik Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (GEBAM) ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve özellikle sağlık alanına odaklanan eğitimlerin sonuncusu “Sağlıklı Yaşa Sağlıklı Yaşlan” semineri oldu. İleri Yaşlarda Ağız ve Diş Sağlığının Korunması ve İleri Yaşlarda Bilinçli İlaç Kullanımı başlıklarının ele alındığı seminerde Türk Geriatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Kutsal, Prof. Dr. Nur Hersek ve Prof. Dr. Terken Baydar, Bahar Evi üyelerini bilgilendirdi, sorularını cevapladı.
Türk Geriatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Kutsal, Amerika ve Avrupa kıtalarındaki yaşlanma oranlarının oldukça fazla olduğunu buna karşın Afrika’nın yaşlanamadığını belirttiği konuşmasında Türkiye’nin de hızla yaşlandığını kaydetti.
Ağız ve diş sağlığının ömür boyu özen gösterilmesi gereken bir husus olduğunu ifade eden Prof. Dr. Nur Hersek ise katılımcılara erken yaşta ve ileri yaşta yapılması gereken ağız ve diş sağlığı yöntemlerini aktardı.
Seminerin bir diğer konuşmacısı olan Prof. Dr. Terken Baydar da bilinçli ilaç kullanımının çok önemli bir konu olduğunu dile getirerek yanlış ilaç kullanımının dönüşü olmayan sağlık sorunlarına ve bazen de ölüme neden olduğunu kaydederek “Doktorun önerisi dışında çevreden gelen tavsiyelerle ilaç kullanmayın” uyarısını yaptı.