Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilik şartlarında değişiklik konusunda yürütülen herhangi bir çalışma bulunmadığını söyledi.
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Bağ-Kurluların yirmi yılda emekli olmaları için yeni bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını sordu.
Soru önergesini yanıtlayan Çalışma Bakanı, kendi adına ve hesabına bağımsız çalışan sigortalıların emeklilik işlemlerinin mevcut yasal düzenlemelere göre yapıldığını, emeklilik şartlarında değişiklik konusunda yürütülen herhangi bir çalışma bulunmadığını bildirdi.
Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bankalarla yapılan protokol gereği on iki ay hareket görmeyen emekli maaşları iade edildiği takdirde emeklinin maaşına bloke konulduğunu söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, son iki yılda kaç emeklinin maaşına haciz konulduğunu, program veya sistem hatası nedeniyle emanete alınıp maaşı ödenmeyen emekli sayısını sordu. Soru önergesini yanıtlayan Çalışma Bakanı, program veya sistem hatasından dolayı emanete alınıp maaşı ödenmeyen emekli bulunmadığını bildirdi.

FACEBOOK YORUMLARI