• Haberler
Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Aziz Nesin’in ıvır zıvırları

Aziz Nesin’in ıvır zıvırları

-

Büyük usta Aziz Nesin 100. Doğum Yıldönümünde düzenlenen “Modası Geçmiş Adamın Ivır Zıvırları” söyleşisi, arşivlerde gizli kalmış yönüyle Aziz Nesin’i Çankayalılarla buluşturdu.

Usta yazar Aziz Nesin’in 100’üncü yaşına yönelik etkinlikler Çankayalılarla buluşmaya devam ediyor. Hafta sonu Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen söyleşi, “Modası Geçmiş Adamın Ivır Zıvırları” başlığı altında gerçekleşti. Kimliğinin, kişiliğinin, politik duruşunun arşivlerde gizli kalmış yanının paylaşıldığı söyleşide, Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin, babası ile anılarını katılımcılarla paylaştı. Anılarıyla da güldürdüğü kadar düşündüren Aziz Nesin’in, romandan çıkma bir karakter olduğunu belirten oğul Nesin, “Aziz Nesin; arşivci, doğacı, çocuklar için ne kadar para harcansa azdır diyen, başka devrin adamıydı” dedi.

Söyleşiye Çağdaş Sanatlar Merkezinin ev sahipliğini yaptığı “Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin” sergisinin küratörlüğünü yapan Işın Önol, arşiv çalışması yapan Esin Pervane ve yazar Levent Cantek de konuşmacı olarak katıldı. Söyleşinin ardından piyanist Can Aksel Akın ve bariton Mert Özdemir sahne alarak Nazım Hikmet ve Orhan Veli’nin şiirlerinden uyarlanan besteleri seslendirdiler. Ardından sahneye çıkan Saygun Filarmoni Orkestrası da şef Çiğdem Aytepe eşliğinde performans sergiledi.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz