Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde, ‘Fusion 360 ve ileri Görselleştirme ve Animasyon Yazılımı Eğitimi’ verilmeye başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanan ‘Fusion 360 ve ileri Görselleştirme ve Animasyon Yazılımı Eğitimi’, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Cunda Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda 01- 06 Ağustos tarihleri arasında verilmeye başladı.

BALIKESIR/DHA: BALIKESIR'IN AYVALIK ILCESI'NDE, 'FUSION 360 VE ILERI GORSELLESTIRME VE ANIMASYON YAZILIMI EGITIMI' VERILMEYE BASLANDI. (FOTO: AYVALIK, DHA)
BALIKESIR/DHA: BALIKESIR’IN AYVALIK ILCESI’NDE, ‘FUSION 360 VE ILERI GORSELLESTIRME VE ANIMASYON YAZILIMI EGITIMI’ VERILMEYE BASLANDI. (FOTO: AYVALIK, DHA)

Seminer yöneticisi ve Genel Müdürlük sorumlusu Ertuğrul Berk’in konuşmasını ardından başlayan eğitimde; bilişim sektöründe kendisini geliştirmek isteyen, İngilizce alt yapısı olan, yazılım algoritma mantığına sahip ve en az lise mezunu kişilerin kendisini geliştirerek, sektöre kazandırılması hedeflenen eğitimde ‘Yazılım Veritabanı Uzmanlığı’ hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Altı gün sürecek eğitimin katılımcılarının ise Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki 81 il ve bu illere bağlı ilçelerde görev yapan meslek dersleri öğretmenleri olduğu öğrenildi.