Malum hikayedir;
Adamcağız kümesten civcivleri çalarken yakalanır, paltosunun ceketinin pantolonun cepleri civcivlerle dolu bir vaziyette…
Adamcağızı yargıcın önüne çıkarırlar ve yargıç sorar, “söyleyecek bir sözün var mı?” Adamcağız, “avukat istiyorum der!”
Yargıç sorar, “her şey ortada ve suçüstü yakalanmışsın, avukat gelip bu gerçeklerin karşısında ne diyecek?
Adamcağız cevap verir, “bende avukatın ne diyeceğini merak ediyorum efendim!”
Yaşadığımız gerçeklik budur;
Yolsuzluklar, hırsızlıklar, suiistimaller, suçüstü olmasına rağmen, bu işi yapanlar hep bir ağızdan, “belgeler sahtedir, bu bir komplodur, bu bir iftiradır, avukat istiyoruz…” diyorlar.
Sayın Kılıçdaroğlu’nun gurup konuşmasında, iddiasını delillendirecek belgeleri kamuoyuna sunduğu anda bu işin muhatapları hep bir ağızdan, “belgeler sahtedir, sahte” diye bağırmaya başladılar.
Belgelere dokunmadan, üzerinde teknik bir çalışma yapmadan, sadece ekrandan gördüklerinin sahte olduğunu iddia etmek, kümesten civciv çalarken yakalanan adamcağızın “avukat istiyorum” lafını hatırlatıyor…
Memleketin düşürüldüğü hala bakar mısınız?
Devleti yönetenler zübüklere esir olmuşlar, eş dost akraba kayırmacılığında birbiriyle yarışa girmişler, ahbap çavuş ilişkisiyle kirletilmeyen yerimiz bırakmamışlar!
Tevessü etmiş bu çürümeye, kimi zaman dini kullanarak, kimi zaman vatan millet Sakarya diyerek, kimi zaman insanımızı tüketim obezi haline getirerek sebep olan bu zevat büyük günah işlemiştir!
Allah’ın huzurunda, “belgeler sahte, bunlar iftiradır, bize komplo kurdular, avukat istiyoruz” laflarının bir karşılığının olmadığını en iyi bilmesi gereken bu zevatın, ahiretlerini yakma pahasına, bu dünyanın nimetlerine bu kadar düşkün olmaları, bize işin bir başka boyutunu göstermektedir…
Bu zevatın her biri mükemmel bir takiye üstadıdır!
Ezcümle;
Bu zevatın avukatlarının ayni anlayışa sahip olduklarını biliyoruz, dolayısıyla avukatlarının ne diyeceğini biliyoruz, “SAHTEDİR SAHTE…”

FACEBOOK YORUMLARI