Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen 34. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası bugün start alıyor. Türkiye’nin 9’u erkek 15 sporcu ile temsil edileceği yarışlara, 49 ülkeden 567 atlet katılıyor.

Geçtiğimiz hafta sonundaki Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’ndan sonra Belgrad’da kalan atletlere İstanbul’dan ve Kenya’daki kamptan gelen isimlerin de eklenmesiyle 15 kişilik Avrupa Salon kafilemiz, Belgrad’da bir araya geldi.

İlki yapılan Şehit Polis Fethi Sekin Koşusu için İzmir’de bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da önceki akşam kafileye katıldı. 1970’ten beri yapılan Avrupa Salon’da en kalabalık Türkiye kafilesini oluşturan ekip, Belgrad’da şampiyona tarihindeki en iyi sonucunu almayı hedefliyor.

Şampiyonaya rekor sayıda sporcu ile katılacaklarını belirten Çintimar, “Avrupa Salon Şampiyonası’na bugüne kadar olan en yüksek katılımı gerçekleştiriyoruz. Başarı olarak da tarihimizin en iyi sonuçlarını bekliyoruz.

Son zamanlarda yükselen grafiğimizi burada da sürdürmek istiyoruz” dedi. 49 ülkeden 567 atletin yarışacağı şampiyonada boy gösterecek atletlerimiz ve yarışacakları branşlar şöyle:
Kadınlar
Özlem Kaya – 1500 metre
Tuğba Güvenç – 3000 metre
Emine Hatun Tuna – 3000 metre
Yasemin Can – 3000 metre
Meryem Akdağ – 1500 metre
Emel Dereli – gülle atma
Erkekler
Batuhan Altıntaş – 400 metre
Ramazan Özdemir – 3000 metre
Ali Kaya – 3000 metre
Aras Kaya – 3000 metre
Erkekler 4x400m takımı
Yavuz Can, Batuhan Altıntaş, Mehmet Güzel, Mahsum Korkmaz, Akın Özyürek
Enis Ünsal