Türkiye Atletizm Federasyonu’nun olimpiyatlara kota almak için özel bir program uyguladığı bayrak takımımız, Stockholm’deki yarışta Finlandiya, Norveç, Romanya, İsveç A, İsveç B takımlarıyla birlikte parkura çıktı.

Olimpiyat yolundaki 4×100 bayrak takımımız, Stockholm’de katıldığı Diamond Lig yarışmasında Finlandiya’nın önünde ipi göğüsledi. Takımımızın üyelerinden Jak Ali Harvey, ayrıca 100 metre yarışını da kazandı.

Türkiye 4×100 takımı, Rio 2016 yolunda özel davetle gittiği Stockholm’de de zafere uzanmayı bildi. Emre Zafer Barnes, Jak Ali Harvey, İzzet Safer ve Ramil Guliyev dörtlüsü, zorlu yarışta 38.76’lık dereceyle birinciliği aldı. Milli takımımız, geçen hafta Erzurum’da 38.31 koşarak tüm zamanlarda ay-yıldızlı takımın elde etmişti.

Yarıştan yaklaşık bir saat sonra Jak Ali Harvey, ikinci kez piste döndü ve 100 metre yarışına çıktı. Çıkışın üç kez tekrarlandığı yarışta Harvey, yağmurun ağırlaştırdığı pistte 10.18’lik dereceyle 100 metrenin galibi olmayı başardı. Jak Ali, böylece Yasmani Copello’nun Roma’daki başarısından sonra Diamond Lig’de yarış kazanan ikinci Türk atlet unvanına erişti.