Atletizmde Turkcell Süper Lig’in ilk kademe yarışmalarında heyecanlı müsabakalar yapılırken, Eda Tuğsuz büyüklerde, Mizgin Ay ise yıldızlarda yeni rekorları kayıtlara geçirdiler.

Erkekler ve kadınlarda sekizer kulübün katıldığı Türkiye Turkcell Atletizm Ligi’nde ilk gün yarışmaları Mersin’de geride kaldı. İlk gün sonunda erkeklerde ENKA, kadınlarda ise Fenerbahçe liderliği aldı.
Birinci günün en önemli derecesi Eda Tuğsuz’dan geldi. Fenerbahçe’nin 19 yaşındaki rekortmen ciritçisi, 16 Mayıs’ta attığı 57.24’lük Türkiye rekorunun üzerinden bir hafta geçmişken yeni bir rekora daha imza koydu. Eda, 58.95’lik derecesiyle rekorunu 1 metre 71 santimetre geliştirdi ve Amsterdam’daki Avrupa Atletizm Şampiyonası için de baraj geçti. Tuğsuz’un bu derecesi büyükler rekoru olduğu gibi yaş grubu itibariyle gençler rekoru olarak da kayda geçecek.
Eda dışında rekor kıran bir diğer isim yine Fenerbahçe forması giyen 16 yaşındaki genç yetenek Mizgin Ay’dı. 100 metre yarışını Ivet Lalova (ENKA) ve Berfe Sancak’ın (Bursa BŞB) gerisinde üçüncülükte tamamlayan Mizgin, 11.88’lik derecesiyle Nimet Karakuş’a ait 2009 yılından kalma yıldızlar rekorunu 0.06 saniye aşağıya çekti.