Pop müziğin sevilen ismi Atiye, Avcılar’da yaklaşık 1500 kişiye konser verdi.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri yarışmasında 2011’de ‘En İyi Türk Sanatçı’ ödülünü alan, Avcılar Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Gümüşpala Mahallesi’ndeki Paşaeli Parkı Nejat Uygur Sahnesi’nde konser verdi.

Annesi Hollandalı, babası Türk, Almanya doğumlu, bugüne kadar birçok ödül alan Atiye, ‘Gözyaşlarım’, ‘Budur’, ‘Bring Me Back’, ‘Soygun Var’ albümlerindeki sevilen ‘Ya Habibi’, ‘Yetmez’, ‘Uyan da Gel, Kal’, ‘Dondurma’, ‘Salla’, ‘Soygun Var’ başta olmak üzere sevilen şarkılarını söyledi, grubu ile dans etti.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri yarışmasında 2011’de ‘En İyi Türk Sanatçı’ ödülünün sahibi, Atiye, sesinin yanı sıra dansı ile beğenildi. Sahnede bir darbuka çalarak adeta şov yaptı, konseri sırasında sahneden izleyerek kendisine ulaşmaya çalışan hayranlarının yanına gitti.

Yaklaşık 2 saat süren konserin konunda sanatçıyı kutlayan Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, 19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerinin atıldığı ve Ulu Önder Mustafa Kemal’in doğum günü olduğunu belirterek, “19 Mayıs’ta yola çıkılmasaydı belki de bizlere Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihini bile okutmayacaklardı” dedi. Avcılar Belediye Başkanı, Atiye’ye çiçek ve ilçedeki Atatürk Anıtı’nı simgeleyen heykelcik verdi.