Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı” dedi.
Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajına “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77’nci yıldönümünde minnetle şükranla yâd ediyorum” satırlarıyla başlayan Başbakan Davutoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı” dedi.
Bugün büyük bir ülke olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye’nin, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer aldığını anlatan Başbakan Davutoğlu mesajına şöyle devam etti:
“Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.