Muhasebe ve müşavirlik kesiminin meslek kuruluşu TÜRMOB’un Genel Başkanı Prof. Dr. Cemal Yükselen, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında “ ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yıldönümünde onu özlem ve rahmetle anıyoruz” diyen Yükselen bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk’ün “Bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir” sözünü daima ilke edindiklerini bildirdi.

Prof.Dr. Yükselen mesajında, “Biz de, bizden sonra ki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye taşımak için durmaksızın çalışacağız. Atatürk’ün en büyük eseri, Cumhuriyetimizdir. Bizler, bağımsız ve müreffeh bir gelecek için Atatürk’ün fikirleri ışığında ilerleyerek bu mirası bizden sonraki nesillere gururla aktaracağız.
Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.