Atatürk Havaalanına saldırı 32 Şehit 88 yaralı var.

Atatürk Havaalanı Dış hatlar terminalinde art arda patlama meydana geldi.  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada, 10 şehidin olduğunu söyledi.

İstanbul Atatürk Havalimanından gelen son dakika haberlerine göre dış hatlar terminalinde akşam saat 22.00 sıralarında  kontrol noktalarında eş zamanlı olarak gerçekleşti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin 3 canlı bombanın saldırı yaptığını 28 kişinin Şehit olduğunu ve 60 yaralı olduğunu açıkladı.

Ancak daha sonra yapılan açıklamada 32 kişinin hayatını kaybettiği, 88 kişinin de yaralandığı vurgulandı.

İddia göre şüpheli bir kişi Havaalanı dış hatlar girişinde polis tarafından fark edildi ve ardından silahlı çatışma yaşandı.
Canlı bomba olduğu belirtilen kişinin, bu sırada kendini patlattığı belirtildi. Polis ekiplerinin dikkati sayesinde olası bir facianın da engellendiği kaydedildi.

Patlamada yaralananlar arasında havalimanında görevli polislerin olduğu ifade edildi.

EN AZ 28 ŞEHİT VAR

İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen terör saldırısında en az 28 vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı.

ATATÜRK HAVAALANI PATLAMA
ATATÜRK HAVAALANI PATLAMA

Meclis Genel Kurulu’nda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “10 Şehidimiz var” dedi. Bozdağ: “İçişleri Bakanlığı’ndan aldığım bilgilere göre ilk gelen bilgilere göre Dış Hatlar girişte bir terörist önce keleşle etrafı tarayıp sonra kendisini patlamıştır.

İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz, 20’ye yakın yaralımız var.
Havalimanı’ndaki saldırıda görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, 2 terörist x-ray’dan geçmeye çalışırken cihazın ötmesi üzerine, yanlarında getirdikleri kaleşnikof silahla etrafı taramaya başladılar.
Daha sonrasında teröristlerin kendisini patlattığı bildirildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin 3 canlı bombanın saldırı yaptığını 28 kişinin Şehit olduğunu ve 60 yaralı olduğunu açıkladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, Başbakanlığın talebi üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yaptığı açıklamada acil bir kan ihtiyacı olmadığını, vatandaşların havalimanını yakınlarındaki hastanelere giderek trafiği aksatmamalarını istedi. Kınık kan vermek isteyen vatandaşların Kızılay’ın kan merkezlerini tercih etmesi gerektiğinin altını çizdi.
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, şu an için acil olarak kan ihtiyaçları olmadığını ancak Ramazan sebebiyle kan stoklarında genel bir azalma olduğunu belirtti. Bu sebebten dolayı kan vermek isteyen vatandaşların Kızılay’ın kan merkezlerini tercih etmelerini isteyen Kınık, kan merkezlerini şöyle sıraladı: Sultanahmet Meydanı, Feshane, Esenler, Gaziosmanpaşa Salı Pazarı,Zeytinburnu 58. Bulvar, Sultangazi Esenyurt meydanı…
Kınık açıklamasının devamında kan vermek isteyen vatandaşların havalimanına doğru yola çıkmalarının trafiği de etkileyeceğini ve ambulansların hastaneye gitmesini zorlaştıracağını belirtti.