Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk, Akara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Eda Ersoy ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

ASİAD üyeleri Kahramankazan Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulurken, Türkiye’nin ilk kadın milletvekillerinden Satı Kadın hakkında da bilgi aldı.
ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Eda Ersoy ve yönetim kurulu üyeleri Kahramankazan’ı ziyaret etti.

Çalışmaları yerinde incelediler

ASİAD heyeti, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk tarafından ağırlandı. Başkan Ertürk’ün eşi Meral Ertürk, ASİAD heyetine belediye tarafından üretilen hizmetler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ASİAD heyetinden Kahramankazan’a ziyaret
ASİAD heyetinden Kahramankazan’a ziyaret

Meral Ertürk, ASİAD heyetine belediyenin ihtiyaç sahipleri için kurduğu Sosyal Market’i gezdirerek, burada yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi.

Meral Ertürk ve ASİAD heyeti daha sonra, Türkiye’nin ilk kadın milletvekillerinden olan Kahramankazanlı Satı Kadın’ın kızı Bediha Emre’yi ziyaret etti. Satı Kadın’ın kızı Emre, ziyaretçilerine, annesinin yaşam öyküsünü anlattı.

ASİAD heyetinden Kahramankazan’a ziyaret
ASİAD heyetinden Kahramankazan’a ziyaret

Kadın Zirvesi’ne davet

ASİAD Başkanı Ersoy ve yönetim kurulu üyeleri, Meral Ertürk’ü mart ayında düzenleyecekleri Kadın Zirvesi etkinliğine Meral Ertürk’ü davet ederek, davetiyesini verdi.