Arda Turan’nın Gazeteci Bilal Meşey’e yaptığı saldırıyı kınamamak elde değil. Milli Takımımızın kampında sporcularımızın moral depolamaları gerekirken, bakın kamp’ta neler oluyor? Türkiye Futbol Federasyonunun, Teknik heyetinin, sporcularının da dikkatli adım atması lazımken, MİLLİ TAKIM KAPTANI ARDA TURAN çirkin saldırıda bulunuyor.

Hiçte affedilir gibi değil Değerli okurlarım, Arda Turan’ın usta gazetecilerden Bilal Meşe’ye yaptığı çirkin saldırısını sadece Türkiye kınamadı, Avrupa spor basını da kınadı.

Bir gazeteci meslektaşımıza yapılan bu ahlak dışı saldırısı kabul edilir gibi değil. Değerli okurlarım, Türk futbolunu ne hale getirdiler? Yeşil sahalarda Futbolcuların hedefleri iki direk arası ve arkasında filesi olan kaleye gol atması gerekirken, üstelikte bizim milli takım kaptanımız “Arda Turan”, gazeteciyi hedef alarak gol atmaya çalışıyor. Hem de ağabeysi yaşta olan bir gazeteciye olacak gibi değil.

Değerli okurlarım, basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkemizde huzur olur mu?

Basın halkın sesi değil midir? Gazeteler kapatılıyor, gazetede çalışanlar tutuklanıyor, cezalandırılıyor vs. daha neler de neler. Bırakalım bunları, ramazan ayında oruç tutan bazı dengesizler, oruç tutmayanları da hedef alarak saldırıyorlar.

Tekrar ediyorum, bu ülkemizin hali ne olacak. Halkımızın oruç tuttuğu şu mübarek günde de bizler rahat ve huzurlu bir ramazan ayımızda oruç tutalım demezler mi? Ayrıca futbolun siyasete alet edilmesi doğrumsudur? Arda’nın Gazeteci Bilal Meşe’ye yapmış olduğu bu çirkin eyleminin ardından Rıdvan Dilmen’de basının gündemine bir kez daha oturdu. “Dikmen’de”, TV canlı yayında bırakın yorumculuğu artık şov yapmaya başladı.

İki sporun içinden gelmiş isimlerden Arda Turan ve Rıdvan Dilmen, yaptıkları daha önceleri açıklamalarında siyaseti gündeme getirmediler mi? Yazımın başında Arda’nın işi zor demiştim. Neden zor, çünkü kendisinden yaşça büyük bir ağabeyisine karşı yaptığı bu çirkinliğinden dolayı çok kınanacaktır. Arda’nın gerçekten de işi zor diyorum.