GAZİANTEP’te, gerçekleştirilen operasyonla annesinden nakledilen böbrekle ikinci kez hayata tutunan Bülent Yakaryılmaz, “Annem bana yeniden hayat verdi” dedi.

Osmaniye Bahçe’de yaşayan 13 yıllık evli iki çocuk babası 40 yaşındaki Bülent Yakaryılmaz, bir yıldan beri böbrek hastası olduğunu belirterek, “Baş ağrısı ve yüksek tansiyon şikayetleri ile doktora gittiğimde yapılan tetkikler sonucunda doğuştan sağ böbreğimin gelişmediği belirlenerek ilaç tedavisi başlatıldı” dedi.

İlerleyen süreçte ilaçların yetersiz gelmeye başlaması ve doktorunun nakil ya da diyaliz önerisinde bulunduğunu anlatan Yakaryılmaz, “Bunu duyan annem böbreğini vermek istedi. Yapılan tetkikler sonucu dokuların uyduğunu öğrenince nakil için Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’ne yatışımızı ve nakil işlemini gerçekleştirdik. Çok şükür başarılı bir nakil oldu. Annem sayesinde diyalize girmeden tekrar sağlığıma kavuştum. Annem yeniden bana hayat verdi” diye konuştu.

Sani Konukoğlu Hastanesi’ni, gerçekleştirilen başarılı nakiller nedeniyle tercih ettiğini kaydeden Yakaryılmaz, operasyonu başarı ile gerçekleştiren ekibe teşekkür ederek, herkesi organ bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

7 çocuk annesi 65 yaşındaki Emine Yeşil ise oğlunun ve torunlarının durumuna dayanamayarak, oğluna böbreğini vermeyi kararlaştırdığına dikkati çekti. Doku uyumu olduğu saptanınca gerçekleştirilen operasyon sonucu oğlunun kurtulduğunun altını çizen Yeşil, organ bekleyen herkesin bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.

FACEBOOK YORUMLARI