Yenimahalle Belediyesi’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahiplerine sahip çıkacağını söyleyen Yaşar,  anne babaların günahını bu çocuklar çekmemesi gerektiğini vurguladı. Gençleri tanımaktan ve misafir etmekten onur duyduğunu da sözlerine ekleyen Yaşar  “Sizler de inşallah ileride çok iyi yerlerde olacaksınız. Heyecanınızı kaybetmeyin ve çalışmaya devam edin” sözleriyle çocuklara nasihatte bulundu. 

Yenimahalle Erzurumlular Derneği tarafından Sincan Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan kimsesiz çocuklara yemek düzenlendi. Yemekte çocuklarla bir araya gelerek sohbet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Belediyemizin bir eli sizin üzerinizde olacak” dedi.
Yenimahalle Belediyesi’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahiplerine sahip çıkacağını söyleyen Yaşar, anne babaların günahını bu çocuklar çekmemesi gerektiğini vurguladı. Gençleri tanımaktan ve misafir etmekten onur duyduğunu da sözlerine ekleyen Yaşar “Sizler de inşallah ileride çok iyi yerlerde olacaksınız. Heyecanınızı kaybetmeyin ve çalışmaya devam edin” sözleriyle çocuklara nasihatte bulundu.
Yenimahalle Erzurumlular Kültür ve Dayanışma DerneğiYönetim Kurulu Başkanı Soner Cengiz ise “Burada onlarla bir araya gelerek, aynı havayı teneffüs edip aynı sofrada yemek yedik.Bu çocuklarımızın karınları bir şekilde doyar da mühim olan sevgi ihtiyacını karşılayabilmektir.
Onlara geleceklerine dair bir umut olabilmektir. Yaptığımız organizasyonlarla maddi manevi destek olmaya çalışıyoruz. Mutlu edebildiysek ne güzel” diye konuştu. Çocuklar için mönüde bulanan Erzurum’un meşhur Cağ Kebabını afiyetle yiyen çocuklar Başkan Yaşar ile sohbet etti.

FACEBOOK YORUMLARI