Ankara İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından kurulan süt ve süt ürünleri fabrikası üretime başladı…

Birlik Başkanı Yorulmaz, 21 mayıs Dünya Süt Günü’nde, Güven Park’ta kuracakları merkezde ücretsiz 100 bin kutu süt dağıtacaklarını açıkladı.
Ankara İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından kurulan süt ve süt ürünleri fabrikası üretime başladı. Üreticiden alınıp aynı gün içinde tüketicilere ulaştırılacak olan süt ve süt ürünlerinde hiçbir katkı maddesi yer almayacak. Günde 300 ton süt işleme kapasitesine sahip olan tesisler, AB standartlarına göre inşa edildi…
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan, Birlik Başkanı Yorulmaz, 21 mayıs Dünya Süt Günü’nde, Güven Park’ta kuracakları merkezde ücretsiz 100 bin kutu süt dağıtacaklarını söyledi.
Ankara’nın sütünü Ankara’da işleyip, tüketicilere ileteceklerini belirten Yorulmaz, tesislerde süt dışında ilk olarak yoğurt, ayran, kaşar peyniri, dondurma ve sütlü tatlı üreteceklerini belirtti.
AB Ankara Birlik ismiyle piyasaya çıkacaklarını belirten Birlik Başkanı Yorulmaz, ürünlerinin marketlerde ve bakkallarda satılmayacağını, buna karşın her semtte kendi butik satış mağazalarını hizmete açacaklarını belirterek, telefonla ya da internet aracılığıyla da alınacak