Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı’nın organizasyonunda Ankara milletvekili adayları, her ilçede Başkentlilere aşure dağıttı. MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve adaylar, aşure dağıtımını Cuma namazı öncesi Güvenpark’a kurulan sahra çadırından gerçekleştirdi.
ÖNEMLİ OLAYLARIN BAŞLANGICI…
MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Hicri takvimin başlangıcı olarak kabul edilen içinde bulunduğumuz Muharremin önemli olayların meydana geldiği bir ay olduğunu bildirdi. Çetinkaya, aşure günü olarak bilinen Muharrem ayının 10. gününün ise, dünyanın ve insanlığın seyrinin değiştiği bir dönüm noktası olmakla önemli olduğuna dikkat çekti.
MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, etkinlikle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede daha sonra şunları söyledi:
“Aşure Gününü yaşadığımız bugün tüm Başkentli hemşehrilerimizle kucaklaşma adına biraradayız. İyi günde, kötü günde hep bir ve beraber olmayı bilen, kardeşlik duygularının doruklaştığı bu manevi günler şüphesiz bizleri birbirimize daha da yaklaştırmaktadır.”
TÜM İLÇELERDE DAĞITILDI
MHP Ankara İl Başkanlığı’nın organizasyonunda gerçekleştirilen etkinlik Güvenpark’ın ardından milletvekili adayları tarafından Ankara’nın tüm ilçelerde de gerçekleştirildi. Ankaralılarla bütünleşen MHP yöneticileri ve milletvekili adayları, vatandaşlara aşure ikram ettiler.