Ankaragücü Kulüp basın sözcüsü Tuna Yılmaz, medya sorumlusu Alpay Uzunali, takım kaptanı Levent Kale, futbolcular Aytaç Öden ve Muhammet Gönülaçar, Beyaz Koza Özel eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek, otistik çocuklara farkındalık için destek oldular

Ziyarette çocuklarla sohbet edip şakalaşan futbolcular , çocuklara atkı ve kalem hediye ettiler. Merkezin spor salonunda çocuklarla futbol oynayan oyuncular daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Otizmin Dünya’da hızla ilerleyen bir rahatsızlık
Futbolcular ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade eden okul kurucu temsilcisi Nesrin Bilkan,” Engelli çocuklarla çalışıyoruz. Nisan ayı ‘Otizm farkındalık ayı’ bu anlamda sizi burada misafir ederek erkenden otizm ile ilgili bir farkındalık sağlamak istedik” dedi. Otizmin Dünya’da hızla ilerleyen bir rahatsızlık olduğuna dikkat çeken Bilkan,”Normalde 88 çocuktan birinde görülen rahatsızlığın son yıllardaki verilere göre 50 çocuktan birinde görüldüğünü, bunun çok ciddi bir oran olduğunu ve birkaç yıla kadar da her iki çocuktan birinin otizmle karşılaşacağının düşünüldüğünü “söyledi.
Otistik çocuklar hayatın farkında değiller
Okul kurucu temsilcisi Nesrin Bilkan, ziyaretimizde özetle şunları söyledi: Otizm ile ilgili farkındalık sağlamak istiyoruz. O nedenle sizi bugün burada misafir etmek istedik. Sizin bilmeniz başkalarının bilmesi demek. Biz okul olarak farkındalığın normal bireyler tarafından bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bizim çocuklarımız zaten hep çocuklar ve hep mutlular, onlar hayatın farkında değiller. O yüzden Nisan ayı öncesinden başlayıp İnsanların bu noktada dikkatini çekelim istedik. Futbol, erkeklerin olduğu kadar sanıyorum şimdilerde bayanların da ilgisini çeken bir spor dalı. Bu anlamda Ankaragücü Futbolcuları aracılığı ile daha iyi dikkat çekebiliriz diye sizi burada görmek istedik. Sizde bizi kırmayıp davetimize icabet ettiniz. Teşekkür ediyoruz. Umarım çocuklarımızla geçirdiğiniz sürede iyi bir şey yaptığınızı fark etmişsinizdir.
Farkındalık için destek olduk
Basın sözcümüz Tuna Yılmaz ise ziyarette yaptığı kısa açıklamada, Ankaragücü olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerine destek olduğumuzu ve olmaya da devam edeceğimizi söyledi. Yılmaz, ”Bugün burada özel eğitim gören çocuklarımızla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık. Verilen eğitimle onların topluma kazandırılabileceğini yakından gördük. Onlarla top oynadık, sohbet ettik çocuklarımızın hayatına bir artı katmaya çalışarak, farkındalık için destek olduk” dedi.
Kaptanımız Levent Kale ise , ”Kısa sürede olsa otistik çocuklarla birlikte olmanın kendilerini mutlu ettiğini, bu tip ziyaretleri zaman zaman yapacaklarını, özel eğitim gören çocuklarla hoş vakit geçirdiklerini ve onlara farkındalık için destek olduklarını” söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI