TFF 1. Lig ekiplerinden Ankaragücü, 2017-2018 sezonu hazırlıklarına yaptığı antrenmanla başladı.

Ankaragücü Kulübünün tesislerinde teknik direktör İsmail Kartal yönetiminde yapılan antrenman öncesinde, kurban kesildi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, gazetecilere yaptığı açıklamada, hedeflerinin her zaman zirve olduğunu belirterek,

“Yine zirveye oynayacak yarışmacı bir takım oluşturmak istiyoruz.”

dedi.

Her sezona geçmişten gelen borçlar nedeniyle ‘transfer yapabilecek miyiz’ gibi sorunlarla başladıklarını vurgulayan Yiğiner, “23-24 futbolcumuzla sezonu açtık. Ön sözleşme yaptığımız arkadaşlar da aramıza katıldı. Bugünden itibaren ara ara yeni isimler aramıza katılacak. Hedefimiz her zaman olduğu gibi zirve, başka da bir düşüncemiz yok. Allah’ın izniyle yine zirveye oynayacak yarışmacı bir takım kurarak, taraftarlarımıza mücadeleci bir takım izletmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yiğiner, 19 Mayıs Stadı’nın yıkılma süreciyle ilgili de açıklamalarda bulunarak, “Sanıyorum stadın ihalesi henüz gerçekleşmedi. Oynanabilecek Yenikent ve Ostim statları var. Ostim stadının eksikleri malum, passolig uygulaması için uygun değil, ışıklandırması da zayıf. Karar merci Gençlik ve Spor Bakanlığı. Dolayısıyla bakanlığımızla görüşüp kararını almamız lazım.” diye konuştu.

50 bin kombine

Mehmet Yiğiner, stadın belli olmaması nedeniyle kombine kart çıkartamadıklarının altını çizdi.

Kombine karta taraftarların yoğun talebi olduğunu dile getiren Yiğiner, “Her şeyden önemlisi passoligde bizim 50 bini aşmamız lazım. Eğer büyük bir camiaysak taraftarımız bu ilgiyi göstermeli. Zirveye oynayacaksak, taraftarlarımız da zirveye oynayacak takımın taraftarı olmalı. Bu mücadeleyi hep birlikte yapmalıyız. 50 bin aşağısı bize yakışmaz.” değerlendirmesinde bulundu.

Transfer yasağının henüz kalkmadığını dile getiren Yiğiner, “Her sene aşağı yukarı aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Bu kadar futbolcuyu nasıl almışlar, bu kadar nasıl borçlanmışlar anlamış değiliz. Yüzlerce dosya, öde öde bitmiyor, üzerine bir de yenileri çıkıyor. Zaten her yerimiz haciz. Eski yöneticiler özellikle müteahhitler haciz koymuş. Bunun bir an önce kapanması gerekiyor.” dedi.