Ankaragücü’nde teknik direktör Aykan Atik, “Böyle zor şartlarda oynanan maçtan 3 puan çıkarmak çok önemlidir. Bu yıl bizim yolumuz kesin olarak şampiyonluktur” dedi.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta zirve mücadelesi veren Ankaragücü’nde teknik direktör Aykan Atik, 1-0 kazandıkları Keçiörengücü maçıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, karşılaşma genelinin dostluk havası içinde geçtiğini belirterek, “Maç sonrasında çıkan olaylarda, bizim adımıza bir kusur varsa özür dileriz. Ama iki Ankara ekibi arasında böyle istenmeyen durumların olmaması gerekirdi” dedi.
Maç konusuna da değinen Atik, Mehmet Yıldız’ın penaltı kaçırmasından sonra, kısa süreli bir oyundan düşmenin yaşandığını ve takımın demoralize olduğunu söyledi. Atik,”İlk yarı baskılı bir oyun çıkardık. Ancak penaltıyı kaçırdıktan sonraki 15 dakikada takım oyundan düştü. Bu süre içerisinde rakibe birkaç tehlike yaratan pozisyon verdik. Kademe anlayışımızda, orta saha oyuncularımızın zaman zaman dağınık oyunlarından dolayı bazı sıkıntılar yaşadık” şeklinde konuştu.
Aykan Atik, ikinci yarıda yapılan değişikliklerin takımın temposunu yükselttiğini kaydetti. Keçiörengücü’nün maç boyunca beraberliğe razı bir oyun düzeni içinde olduğunu ifade eden Atik, “Böyle zor şartlarda oynanan maçtan 3 puan çıkarmak çok önemlidir. Bu yıl bizim yolumuz kesin olarak şampiyonluktur. Bizi her yerde ve her koşulda büyük fedakarlıklar göstererek coşku ile destekleyen vefakar taraftarlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.