Kitap fuarları yıllardır çeşitli illerde yıllardır açılır. Ankara’da ilk kez bir kitap fuarı yoğun izdihama neden oldu. ATO’nun dev salonuna girebilmek için uzun kuyruklar oluştu. Ankaralılara göre bu ilginin mimarlarından bir tanesi de her sabah FOX TV Çalar Saat programında kitapları tanıtan ve okuyan Gazeteci İsmail Küçükkaya…

 

Yıllardır birlikte çeşitli kurumlarda görev yapan gazeteciler olarak Suat Özer ile Anakara Ticaret Odasında düzenlenen Kitap Fuarına gittik. İlk sorun otoparkta çıktı karşımıza. 2-3 sıra yollara duran arabalar yoğunluğu anlatıyordu.
Dev salonun girişinde 2 sıra kaldırıma dahi sığmayan sıradaki vatandaşları görünce Suat ile birbirimize baktık.
İkimiz de yıllardır izlediğimiz kitap fuarlarında böyle bir ilgi görmemiştik.
Yazarımız Prof. Dr. Yılmaz Kurt’un, Gazeteciler Bekir Coşkun, Saygı Öztürk ve Hulki Cevizoğlu’nun, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in ve birçok yazarın imza günleri vardı.
Hem imza anlarını görüntüledik, hem de fuara gelen Ankaralılarla sohbet ettik.
İşte bu sohbetlerde de sık sık FOX TV Çalar Saat programında kitapları tanıtan, okuyan Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın kulağını çınlattık. Ankaralıların da Küçükkaya’yı yoğum şekilde izledikleri ortaya çıktı.
Bu arada imza için kuyruğa girenlere Gazeteci, yazar Bekir Coşkun’un beni tanıtması ve teveccüh göstermesi de açık söyleyeyim çok duygulandırdı beni.