Başkan Demirel, Zabıta Haftası ve Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 189. yıldönümü dolayısı ile Ankara’da görev yapan 1.500 zabıtayı Etimesgut’ta ağırladı.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Zabıta Haftası ve Zabıta Teşkilatı’nın Kuruluşunun 189. yıldönümü dolayısı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıtası ile 25 metropol ilçe belediyesinin zabıta müdürleri ile personelini öğle yemeğinde ağırladı. Grandpark Salonu’nda düzenlenen yemeğe Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, ilçe belediyeleri zabıta müdürleri, birim amirleri ve zabıtalar katıldı.
ŞEHİTLER İÇİN DUALAR
Hakkari Dağlıca’dan gelen şehit haberleri nedeniyle seymen gösterisi dahil diğer etkinlikler iptal edildi. Yemeğin verildiği salon ayyıldızlı bayraklarla süslendi. Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Programda konuşan Başkan Demirel, birlik, beraberlik vurgusu yaptı, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı diledi.
ZABITAYA TAVSİYE
Demirel, zabıtalara; “Görevinizi layıkıyla yerine getirin, ne yaparsanız yapın gönülden yapın, özveriyle yapın. Esnafa ve vatandaşlara daima güler yüzlü olun” tavsiyesinde bulundu.
Zabıtanın görev yaptıkları bölgelerde huzur ve güveni sağladığını ifade eden Demirel, “Bütün zabıta teşkilatımızın zabıta haftasını ve kuruluşunun 189. yıldönümünü tebrik ediyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.