Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, Ankara ili sınırları dâhilinde vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde idrak etmesi amacıyla bazı tedbirler alındığı bildirildi.
İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 15-20 Temmuz arası emniyet tertip ve tedbirleri alınacağı belirtilen açıklamada, “Havaalanı, gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ve asayiş ekiplerinin sayılarının artırılmasıyla vatandaşlarımız huzur ve güven içerisinde seyahat edebileceklerdir. Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından özellikle alışveriş ve eğlence mekânları ile diğer umuma açık alanlar zabıta ekipleri marifetiyle etkin bir şekilde denetlenecektir. Belediyelerimizin itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekipleri bayram süresince her an göreve hazır halde vatandaşlarımızın müracaatlarına ilişkin hizmet vereceklerdir” denildi.
Açıklamada, toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirlerinde alınacağı belirtilerek, “Sağlık, nöbetçi eczane ve haberleşme ile elektrik hizmetleri için gerekli hazırlıklar ilgili birim sorumluları tarafından planlanmakta olup, acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatlar bayram süresince hizmete hazır hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın Sosyal Hizmet Kurumlarımızı ziyaretleri ile ilgili gerekli tertip ve düzenlemeler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce sağlanmıştır. Ankara ili genelinde Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde idrak edilmesi amacıyla yukarıda belirlenen tertip ve tedbirler, başta birimlerin üst yöneticileri olmak üzere her kademedeki personel tarafından titizlikle yerine getirilecektir” denildi.