Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali bu yıl dokuzuncu kez sanatseverlerle buluşuyor

HABER MERKEZİ – Çankaya Belediyesi’nin destekleyicileri arasında yer aldığı festivalde, Türkiyeli toplulukların yanı sıra İngiltere, Filistin, Avusturya, İran gibi ülkelerden gelen tiyatro grupları da yer alıyor. Gülüm Pekcan Şimşir, Emrah Serbes, Yeşim Eyüboğlu gibi isimlerin yanı sıra Boris Vian, Caridad Svich gibi dünya edebiyatından isimlerin de yazarları arasında bulunduğu oyunlar, dans tiyatrosu, dram, komedi, belgesel drama gibi türlerden oluşuyor.

Tiyatro severlerin ayrıntılı programına adresli internet sitesinden ulaşabileceği festivalde “Kartaca”, “Savaş”, “Almancı”, “Kafes”, “Öykülerden Oyunlar”, “Cephede Piknik”, “Robinson Cruose”, “Yüzleşme” ve “Erkek Parkı” yer alıyor.
Festival Komite Başkanı Serhan Sarıkaya’nın, “Stres tiyatro sanatı için işlenecek bir malzemedir, çoğu zaman da mizahi bir malzeme.
Bu yönüyle bir de bakmışsınız gerilimler sokakları sanat sokağına, sahneleri şenlik yerine dönüştürmüştür” sözleriyle ifade ettiği Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali, 31 Mart 2015 tarihine kadar sürecek.

FACEBOOK YORUMLARI