Gümüşhane olayları ve ardından Tokatspor beraberliği ile oldukça sıkıntılı günler yaşayan Ankaragücü’nde, hafta sonu deplasmanda Niğde Belediyespor’la yapacakları zorlu maçın çalışmaları aralıksız sürerken, antrenmanları izlemeye gelen Başkan Mehmet Yiğiner futbolcularla sohbet ederek onlara moral aşıladı vekendilerine olan güvenini ve inancını dile getirdi.

Yiğiner yaptığı konuşmada, “Son yaşanan olaylar camiada müthiş bir kenetlenmeye yol açtı. Bu kenetlenme beraberinde Ankara’da güzel bir sinerji oluşturdu.

Ankara takımına sahip çıktı, Ankara takımına güveniyor ve inanıyor. Taraftarlarımız, camiamız, birçok belediye başkanımız, siyasi partilerimizin temsilcileri, dernek ve oda başkanlarımız, sivil toplum kuruluşları, esnaflarımız yani Ankara üzerine düşeni yaparak #hatıralBiletimiAlıyorum #ŞehriminTakımınıTutuyorum kampanyamıza rekor düzeyde katılım sağladı.

Oluşan bu pozitif atmosferde son oynadığımız maçtan üç puanla ayrılarak bizlerde onları mutlu etmek isterdik ama maalesef bazen çok isteseniz de arzu ettiğiniz sonuçları alamayabiliyorsunuz.

Bize düşen çok daha fazla çalışarak kalan maçları kazanıp camiamızın yüzünü güldürmek ve Ankara’ya arzulanan kupayı getirmektir.” ifadelerini kullandı